Chovatelská stanice psů

V srpnu 2016 se naší Bambulce narodilo 9 černých štěňátek. Z tohoto vrhu jsme si nechali úžasného černého pejska a dali jsme mu stejně jedinečné jméno Gagarin. Také na jeho i Bambulčině stránce se pracuje. Děkujeme za trpělivost.

 
 Maminka štěňátek je naše fenka Bambulka – My Best Star Royal Standard.
Je to 3. generace našeho chovu, takže ze strany matky můžeme garantovat zdraví předků až do 4. kolena. Prababičkou štěňátek byla zakladatelka našeho chovu Interšampionka Upward Star Tankaram. Stárynka dala základ nejen našemu chovu, ale její potomci působí (nebo působili) v dalších chovatelských stanicích v ČR i v zahraničí.

 

Otec štěňátek Walkie Talkie z Grodu Hrabiego Malmesbury pochází z nejúspěšnější polské chovatelské stanice www.malmesbury.pl
Jeho tatínek (dědeček štěňátek) je americký pes Time Squere Ulyses – Vítěz Potomacu nejprestižnější výstavy v USA a po matce nese Walkie- Talkie skandinávskou krev.
Walkiho jsme si zamilovali na první pohled – je to mimořádně krásný pes s veselou povahou, takže věříme, že na štěňátka předá pořádný kus svého já.Pokud Vás zajímá, proč se žluté fence narodila jen samá černá štěňátka, tak je to proto, že Walkie je dominantně černý pes, což je z genetického hlediska velmi žádoucí pro udržení typu. Znamená to však také, že tento pes nenese vlohu pro žlutou ani čokoládovou barvu, takže po něm se nikdy nenarodí žlutá ani čokoládová štěňátka. Pouze černá.
Černý labrador je podle mého názoru nejatraktivnější a zejména u samců vzbuzuje respekt. Přitom to je milý přátelský pes, který se hodí jak do rodin s dětmi, tak k seniorům. Štěnátka z toho vrhu budou vhodná jak nejen jako domácí miláček, ale v případě zájmu také na chov, mysliveckou a sportovní kynologii, canisterapii a další druhy kynologických aktivit. Začátečníkům rádi pomůžeme s výchovou. Pořádáme setkání štěnátek.