Chovatelská stanice psů

 

Na rok 2021 jsme si naplánovali krytí čokoládové Karamelky  - Caramel Sweet Star Royal Standard a Bubble My Star Royal Standard, které kryjeme po dvou letech (vloni měli zaslouženou pauzu po svých štěňátkách z roku 2019).
Obě fenky již v dubnu porodily, vrhy jsou na světě a všechna štěňátka jsou zamluvená.
Je nám líto, že se na všechny nedostalo, ale na čokoládová štěňátka jsem měli snad 70 zájemců a na žlutá asi 50 :-) 


POZOR ZMĚNA: !!!
V průběhu roku 2021 jsme na našem webu slibovali štěňátka po našich fenkách Favince, Bambulce a Otylce, ale bohužel z osobních důvodu to nebude možné.
V létě jsme se stěhovali do nového domu a časově nám to vyšlo jinak, než jsme původně plánovali. Na nové adrese ještě nemám vše potřebné pro odchov štěňat a na staré adrese se vyskytujeme už málo. Chov psů je pro mě koníčkem ve chvílích volna. Není to nutnost za každou cenu či finanční výpomoc, proto jsem se rozhodla Bambulku ani Otylku nekrýt. Bambulka nám dala krásné psy jako je Gagarin aj. a mé rozhodnutí navíc podpořil výsledek DKK, DLK její roční dcery Queen Star Royal Standard, která zůstala v naší chovatelské stanici. Nulové kyčle, lokty a čistá ramena předurčily tuto fenku stát se pokračovatelem chovu Royal Standard. Z časových důvodů nebudeme krýt ani Otylku, přestože jsme její krytí zamýšleli na konci léta, začátek podzimu, jak by se Otylka hárala. 
Po domluvě se spolumajitelkou Favinky jsme štěňátka také odložili až na jaro 2022. 
 

Co říci závěrem: 
Při hledání štěňátka je nutné počítat s tím, že fenky někdy nezabřeznou, i když krytí proběhne v pořádku a pes i fena jsou zdraví. Je to příroda. Nebo se může stát, že v laboratoři špatně vyhodnotí výsledky a mylně se stanoví optimální doba na krytí. Potom se nenarodí štěňátka žádná nebo třeba jen jedno nebo dvě. 
Je velmi těžké odpovědět na otázku: "Máte ještě volné fenky?", když vrh teprve očekáváme. Může se narodit 6 pejsků a 2 fenky nebo též obráceně. 

Během celého roku jsou k dispozici také štěňátka v jiných chovatelských stanicích po našich dvou chovných psech: Gagarinovi a Verdíkovi.
Co mám však zprávy, štěňátka jsou většinou zamluvená dřív, ještě než se narodí. Kdo na štěňátko spěchá, tomu bych poradila sledovat inzertní servery s nadějí, že si to někdo na poslední chvíli rozmyslí a rezervaci štěňátka zruší, takže se chovateli neplánovaně uvolní. 

Přeji všem hodně štěstí! To správné štěňátko se ke každému jednou dostane! A někdy je zapotřebí na sebe počkat. :-) 
Martina Fialová

Bližší informace na tel. 777 849 955.