Chovatelská stanice psů

Všechna čokoládová štěňátka jsou již zamluvená. Další vrh čokoládových štěňátek plánujeme na jaro 2018, eventuélně můžeme doporučit štěňátka v jiných chovatelských stanicích po našem Verdíkovi - Play Mor Simply Irressistible  4 další fenky jsou nakryté, dvě z nich už potvrdily březost.  Informace na tel. č. 777 849 955.


Štěňátka narozená 7.4.2017 jsou od písmene CH!
Pyšným otcem se stal náš pejsek Verdík - Play Mor Simply Irressistible.
Jedná se o naši již 5. odchovanou generaci, kde ze strany matek garantuji až do 4.kolena zdravotní vyšetření, která jsem s našimi fenkami absolvovala.
Kromě toho jsem většinu psů měla možnost poznat osobně, viděla jsem je na výstavě i při práci na honu (r. 2001 - 2002).
Pra pra babičku Upward Star Tankaram jsem sama vycvičila a absolvovala s ní několik loveckých zkoušek jako PZ, SZVP, MFTR.

Celý vrh je po rodičích čistý na PRA (onemocnění očí), EIC (výcvikový kolaps) a HNPK (strupovitost nosu).
Jak otec tak matka štěňátek jsou vyšetřeni na dysplazii kyčelního a loketního kloubu a s Verdíkem jsme čerstvě absolvovali kompletní vyšetření na všechny testované oční choroby, které má v pořádku. Zdravotní certifikáty předložím novým zájemcům během osobní návštěvy ( z důvodu možného zneužití nezveřejňuji tyto dokumenty na webu). Kromě dobrých zdravotních předpokladů mají štěňátka také zajímavý rodokmen nejen po otci (USA, Rusko), ale pyšní jsme také na našeho dědečka krásného finského psa Mallorns Bad Lerroy Brown, - viz foto, který žije v Polsku a z českých chovatelů jsme s ním kryli snad jen tři.


Slabost mám také pro naši babičku Ginu - G´Star Royal Standard, na jejíž stránce se nyní pracuje. 
Jen ve stručnosti: považuji ji za jeden z mých nejlepších odchovů a to zejména díky oběma rodičům - zdravotně prověřené linie, dlouhověkost u potomků, výborný exterier a povaha, mimořádné pracovní vlohy pro aport, dohledávku, práci nosem apod. 
Pro laiky, kteří hledají parťáka do rodiny a ne na chov, nejsou data v rodokmenu moc důležitá. Kdo by však zvažoval možnost případného chovu, původ štěňátek ocení.  Prozradím, že 2 fenky jsou rezervované chovatelům do zahraničí - Německa a Rakouska.  S ostatními se snad budeme vídat dál - pravidelně u nás pořádáme výcviková setkání štěňátek, kde se snažím novopečené majitele správně navést. Výchovu je třeba podchytit hned na začátku. Není nic horšího, než přecvičování špatných návyků a odstraňování zlozvyků. Kromě toho doporučuji navštěvovat nějaký cvičák a to hlavně z důvodu socializace během štěněcího i dorosteneckého věku.
(na téma výchova budou přidány odkazy v sekci RADY ZAĆÁTEČNÍKUM).

Nové majitele nejprve rádi osobně poznáme a představíme oba rodiče i naši celou psí rodinu a dále prostředí, ve kterém štěňátka vyrůstají, vč. návyků apod.  Jedná se o domácí odchov - všechny naše vrhy se vždy narodily u nás doma v kuchyni! Jakmile jsou starší a porodní bedna jim začíná být malá (a to nejen na míru, ale zejména kvůli absenci nových vjemů z okolí),  začínám střídat venkovní výběh s ohrádkou v místnosti určené pro odchov. Vzhledem k početnosti vrhu, od prvního dne štěňátka přikrmuji štěněcím mlíčkem od německé firmy Happy Dog, postupně budeme přecházet na štěněcí kaši a od 4. týdne na granulky od téže firmy, které namáčíme a mixujeme. S touto značkou jsem už několik let velmi spokojená a doporučuji těmito granulemi krmit alespoń prvních 14 dní v novém domově, aby přechod do nového prostředí byl pro malé štěňátko co nejšetrnější. Granule Happy Dog se vyrábí skutečně v Německu a odpovídají tamním požadavkům na kvalitu. Pro mě je důležité, že nabízí hodnotnou výživu během všech fází vývoje štěněte vč. potřebného přísunu živin feně - matce. Ve věku 4 týdnů už umí štěňátka samostatně přijímat potravu z misky a postupným odstavováním feny se zbavují závislosti na matce, takže ve věku 8 týdnů, kdy odchází ke svým rodinám, jsou již samostatná. Stojím si za tím, že štěňátka odchází od nás vždy velmi dobře socializovaná, tzn. že jsou zvyklá na lidi, psy, kočky, běžné zvuky z okolí apod. bez projevů bázlivosti. Jsou psychicky vyrovnaná, takže bez stresu zvládají převoz autem do nových rodin, kde se většinou velmi rychle adaptují. Střídání venkovního výběhu s ohrádkou v místnosti se mi také výborně osvědčilo co do vštěpování hygienických návyků, kdy si štěňátka už sama "říkají", že chtějí ven a tak noví majitelé mají poloviční práci.        
Jak se v 8 týdnech přesvědčíme, prckové už budou umět přiběhnout na zavolání - zapískání vč. základů další povelové techniky.  

Jedna moje kamarádka (také chovatelka) říká:
" Na každé štěňátko čeká ten správný majitel".
Přeji Vám, aby jste si i Vy vybrali to své štěňátko a pokud možno, prožili s ním šťastný a plnohodnotný život. Nejkrásnější odměnou mé práce je fakt, že se k nám i po letech vrací majitelé a pořizují si dalšího čtyřnohého kamaráda právě od nás.