Chovatelská stanice psůDne 11.8.2018 se nám narodila černá a čokoládová štěňátka po našem Verdíkovi - Play Mor Simply Irresistible a fence z našeho chovu Favourite Star Royal Standard.
1 černá fenka, 3 černí pejsci, 3 čokoládové fenky a 2 čokoládoví pejsci.
(volný je 1 černý pejsek a jedna čokoládová fenka)

Štěňátka budou odchována na adrese spolumajitelky Jolany Obrdlíkové - Minaříkové v Syrovicích u Brna.
Jedná se již o 5. generaci našeho chovu - vrh M.
Štěňátka budou k odběru první týden v říjnu.
Návštěvy jsou možné zhruba od 3. týdne věku štěňátek. 
Z matčiny strany můžeme garantovat zdraví a povahy až do čtvrtého "kolena" - všechny naše fenky byly rentgenovány a vyšetřeny na dysplázii kyčlí a loktů u MVDr. M. Snášila CSc. vč. mnoha dalších nepovinných vyšetření. DNA testy jsme zasílali do renomovaných laboratoří v Německu a v USA.
Prababičku Ginu, babičku Natálku a samozřejmě tatínka Verdíka rádi zájemcům o štěňátko představíme.

Matka štěňátek Favinka je canisterapeutická fenka, která pravidelně dochází do brněnské Kociánky k postiženým dětem (už její pra prababička Upward Star Royal Standard absolvovala canisterapeutickou zkoušku). Kromě toho se Jolana věnuje myslivecké kynologii a s Favinkou úspěšně zvládly podzimní zkoušky, lesní zkoušky a zkoušky z vodních prací.
Více o Favince najdete na její stránce v menu HOLKY.

O tatínkovi Verdíkovi mohu říct, že je to nejumazlenější a nejhodnější pes, jakého jsem skoro za 20 let chovu poznala! Vice o výsledcích, úspěších apod. na jeho osobní stránce v menu KLUCI.

Vzhledem k exteriérovým, charakterovým a zejména zdravotním předpokladům budou štěňátka vhodná jako rodinný společník k dětem, pro páry bezdětné nebo v důchodovém věku, ale i případně na chov a další kynologické aktivity. 
Labrador patří ke snadno zvládnutelným plemenům a záleží na každém z nás, zda od pejska vyžadujeme pouze základní poslušnost, (např. ovladatelnost během procházky, přiběhnutí na zavolání, chůze na vodítku bez tahání, respektování pravidel soužití v rodině jako např. omezení vstupu do některých místností v domě, odbourání zlozvyku skákání po lidech apod.), nebo dle vlastních zájmů a časových možností dále rozvíjíme pejskovy vlohy.
Sportovně založeným doporučujeme zejména dogtreking nebo canicross, rádi poradíme s přípravou pro zvládnutí elementární zkoušky každého retrívra OVVR - Ověření vrozených vlastností retrívrů, v případě zájmu pomůžeme předvést pejska na výstavě nebo poradíme začínajícím zájemcům o praktickou canisterapii.
Pořízením psa s průkazem původu PP se nezavazujeme k absolvování výstav, zkoušek ani chovu, ale je dobré vědět, že ta možnost tu je. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že spousta majitelů, kteří si od nás pořizovali pejska "jen tak" pro radost, se dnes aktivně věnuje výcviku, zkouškám, canisterapii atd.
Za několik let mám kolem sebe partu prima lidiček, které dohromady spojilo jedno: láska k našim čtyřnohým přátelům. Své zkušenosti a příběhy si rádi vyměňujeme během setkání štěňátek, které pravidelně pořádáme. V našich řadách najdeme záchranáře nebo pejsky, co absolvovali policejní výcvik, asistenční výcvik vodicích psů a jiné. 
Na druhou stranu se mnoho majitelů netají tím, jak své pejsky s láskou rozmazlují, miláčkové spí v posteli a ve stylu "vše dovoleno" mohou i to, co pánečkové zakazují vlastním dětem.

Štěňátka budou řádně očkovaná, odčervená a spolu s kupní smlouvou a očkovacím průkazem obdrží majitelé i několikastránkovou brožuru rad a návodů ohledně péče od prvních dní až po dospělost, které jsem autorem. Dříve jsem tyto rady zveřejňovala na webu, ale bohužel někteří začínající chovatelé z nich opisovali pasáže a prezentovali jako vlastní zkušenosti při prodeji svých štěňat (...a ještě text obohatili o pravopisné chyby). :-)     

Rezervace přijímáme na tel. 777 849 955.

  


 Na ilustračních fotkách výše jsou štěňátka po stejném otci z předešlých vrhů.