Chovatelská stanice psů

Na jaro by měla hárat Bambulka - Best Star Royal Standard. Po roční pauze jsme ji našli ženicha v zahraničí. Bude se jednat o vůbec první celožlutý vrh v historii naší chovatelské stanice.
Původně jsme hledali černého pejska se žlutým genem, samozřejmě zdravého, nepříbuzného, typově podobného apod.... ale kde ho najít? :-) 


Nakonec našim kritériím nejvíce vyhovoval jeden moc pěkný žlutý pejsek, o němž zatím prozradíme jen to, že je čistý u všech povinných i nepovinných vyšetření genetických onemocnění. Stejně tak jeho sourozenci, což je pro další chov klíčové. 
Vždy je nutné sledovat zdravotní výsledky plošně, ne se zaměřit jen na konkrétního jednotlivce. Taková malá statistika pak může v mnohém napomoci k zdravému chovu i pro další pokolení.
A v tomto směru se u maminky štěňátek Bambulky a jejího prvního vrhu z roku  2016 můžeme pochlubit nádherným výsledkem, který je snem každého chovatele: 
Máme hotové rtg kyčlí a loktů u 4 sourozenců a všichni jsou čistí! U Gagarina a Go Go Star jsme si v duchu trendu nových nepovinných vyšetření nechali vyhotovit i ramena a mají je také čistá bez nálezu. 
Gagarin Royal Standard: DKK, DLK, OCD - vše 0/0
Go Go Star Royal Standard: DKK, DLK, OCD - vše 0/0
Guliver Royal Standard: DKK, DLK - vše 0/0
Ginger  Star Royal Standard: DKK, DLK - vše 0/0
Vyhodnotil MVDr. Snášil CSc.

O krytí a případné březosti budeme včas informovat na našem webu.